چاپ        ارسال به دوست

سردار جلالی در سومین کنفرانس ملی توسعه پایدار و پدافند غیرعامل در وزارت کشور :

مردم هدف اصلی تهدیدات دشمنان هستند/ نابود کردن زیرساخت ها، مهمترین هدف دشمنان در جنگ های اخیر

به گزارش خبرنگار پایداری ملی سردار دکتر غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در سومین کنفرانس ملی توسعه پایدار و پدافند غیرعامل که در وزارت کشور برگزار شد ضمن تبریک ایام ربیع الاول، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری درباره تغییر تهدیدات و اهمیت پدافند غیر عامل برای مقابله با تهدیدات نوین اظهار داشت: در پدافند غیر عامل مهمترین موضوع مقابله با تهدیدات انسان ساز است.

وی ادامه داد: در تهدیدات انسان‌ساز می‌توانیم موضوع فناوری ، تجهیزات،  اطلاعات و زیرساخت ها را مد نظر بگیریم و در بعد انسانی آنها دکترین، استراتژی و راهبرد استفاده کنندگان را می توان مد نظر گرفت. مولفه علمی، تکنولوژیک و صنعتی بودن تهدیدات نوین ، موجب شده تهدیدات همواره متغیر و پویا باشد.

سردار جلالی با بیان اینکه تکنولوژی، علم و استراتژی ‌در تهدیدات انسان‌ساز می توانند بر یکدیگر تاثیر بگذارد، افزود: به دلیل پویایی علم و تغیر استراتژی و ساختارها، تهدیدات همواره سیال و متغیر هستند برای همین است که ارتش ها در جهان به دلیل اینکه باید همواره مجهز و به روز باشند بودجه‌های بسیاری را به خود اختصاص می دهند.

وی تهدیدات را به سه دسته کلی تقسیم کرد و و گفت: دسته ای از تهدیدات جاری هستند، یعنی همواره در لیست تهدیدات موجود قرار دارند اما جایگاه آنها در اولویت لیست تهدیدات تغییر می کند و مثلا در حوزه تهدیدات نظامی مقام معظم رهبری فرمودند جنگ نخواهد شد این به آن معناست که تهدید نظامی اگرچه وجود دارد اما امروز در اولویت دشمن بدلایل مختلف نیست و به صورت جدی کشور را مورد توجه قرار نمی دهد. این موضوع دلایل مختلفی دارد که از این جمله می توان به قدرت بازدارندگی و دفاعی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد.


١٠:٣٩ - چهارشنبه ٣٠ آبان ١٣٩٧    /    شماره : ٢٠٤    /    تعداد نمایش : ١١٣٧خروج